top of page

Polecane filmy

Gdy 17 letnia Makoto Konno zyskuje umiejętność cofania się w czasie, szybko postanawia wykorzystać ją do własnych celów. Ma w końcu jedyną szansę skorygować różne swoje niepowodzenia, poprawić szkolne oceny i śpiewać do woli w salonie karaoke. W końcu jednak przekonuje się, że zmiana przeszłości nie jest taka prosta a jej szczęście może powodować tragedie innych ludzi. Będzie musiała się bardzo postarać gdyż niektóre sprawy bardzo trudno odkręcić.

32307090.jpg

Historii filmu jest poszukiwanie prawdy o życiu i służbie Kyuzo Miyabe, pilota myśliwca Zero który zginął pod koniec II wojny światowej w ostatniej misji Kamikaze. Jego wnuk, Kentaro, trafia na sprzeczne informacje i pytania, które od lat pozostawały bez odpowiedzi. Przez współtowarzyszy dziadek uznawany był za tchórza. Dlaczego jednak zgłosił się na ochotnika do jednostki pilotów Kamikaze? Co nim powodowało? Dlaczego zginał?

Tiax3YU.jpg

Two historical incidents that deepened the friendship between Japan and Turkey are connected in this Japanese-Turkish blockbuster: The sinking of the Turkish frigate Ertuğrul off the Japanese coast in 1890, and the evacuation of Japanese nationals from Iran in 1985. By making this film about friendship and compassion, the initiators intended to contribute to world peace. Director Mitsutoshi Tanaka’s masterpiece was nominated for the Japan Academy Film Prize in ten categories, including Best Film and Best Director, and won the awards for Best Sound Recording and Best Art Direction.

Możliwość włączenia angielskich napisów (opcje)

125_Years_Memory_poster_en.jpg
bottom of page