SUNSTAR Szkoła językòw obcych

ul.Sobieskiego 9 (II L.O) Kraków

Tel.: +48 698-590-538  , +48 784-163-592 

Aktualności

Wiadomość do uczniówーCOVID

Drodzy uczniowie, jak wszyscy wiecie, obecnie przechodzimy największy światowy kryzys od czasów II wojny światowej. Jednak ja, jako Japończyk, jestem pod dużym...

Lekcje online

WAŻNA INFORMACJA DLA WSZYSTKICH UCZNIÓW!

Lekcje online

AKTUALIZACJA! WAŻNA INFORMACJA

JAPAN WEEK

zdjęcia

Drodzy uczniowie szkoły SUNSTAR, w dniu dzisiejszym Rząd RP wydał rozporządzenie decydujące o zamknięciu placówek oświatowych i ośrodków kultury. Tym samym, szanując działania prewencyjne, nasza szkoła będzie zamknięta od dnia jutrzejszego, tj. 12 marca do 25.03, jednak od dn. 23.03 do 25.03 lekcje odbywać się będą online - bardzo prosimy o śledzenie aktualności na naszym profilu Facebook: „SUNSTAR szkoła języka japońskiego” oraz naszej stronie internetowej (japon.pl) na której zostaną zamieszczone linki do wideo wykładów oraz dodatkowe informacje na temat trybu odbywanych internetowo zajęć. Pozostałe zajęcia, które przepadną w dniach 12.03 do 20.03 włącznie - zostaną odrobione w terminie późniejszym. W sprawie płatności: prosimy o przesłanie potwierdzenia przelewu za kurs drogą mailową na adres sunstar@japon.pl

 

W przypadku płatności gotówką, prosimy o dokonanie jej dopiero po 25.03 w szkole.

 

Dyrektor Szkoły Sunstar, Hiroshi Hyodo

Drodzy uczniowie Szkoły SUNSTAR!

W sobotę (21.03) będziemy rozsyłali wiadomości SMS z hasłami - kodami dostępu do naszych zajęć online, które znajdziecie na naszej stronie internetowej japon.pl w zakładce DLA UCZNIÓW -> ONLINE (klikając następnie w okienko odpowiadające swojej grupie).

 

W przypadku nieotrzymania SMS-a, bardzo prosimy o wysłanie wiadomości SMS na numer

698-590-538 z krótką informacją: imię i nazwisko, grupa.

W przypadku gdyby kod dostępu nie zgadzał się z Waszą grupą (np. w wyniku zmiany grupy lub pomyłki) prosimy również o krótką informację SMS jak powyższa, odpiszemy przesyłając odpowiednie hasło.

 Drodzy uczniowie szkoły SUNSTAR,

ze względu na wprowadzony stan epidemii na terenie Polski, wszystkie szkoły pozostają zamknięte do świąt (14.04 włącznie). Do czasu rozpoczęcia naszych zajęć w normalnym trybie, od tego poniedziałku (23.03) będziemy prowadzili lekcje online (japon.pl -> dla uczniów -> online). W dniu dzisiejszym (21.03) zostaną rozesłane wiadomości SMS z hasłem dostępu do platformy. W przypadku nieotrzymania SMS-a, bardzo prosimy o wysłanie wiadomości SMS na numer 698-590-538 z krótką informacją: imię i nazwisko, grupa.

 

W przypadku gdyby kod dostępu nie zgadzał się z Waszą grupą (np. w wyniku zmiany grupy lub pomyłki) prosimy również o krótką informację SMS jak powyższa, odpiszemy przesyłając odpowiednie hasło. W sprawie płatności: z uwagi na wydłużony czas zajęć prowadzonych zdalnie, uprzejmie prosimy o dokonywanie wpłat przelewem bankowym do 1 kwietnia."

Drodzy uczniowie,

informujemy, iż na naszej stronie internetowej pojawiły się nowe lekcje online. Jeżeli ktoś nie posiada hasła, prosimy o kontakt SMS na numer 698-590-538 (z informacją: imię, nazwisko i numer grupy).
 

Na platformie wciąż znajdują się poprzednie lekcje video, które mogą służyć utrwaleniu materiału. Uprzejmie prosimy również o wykonywanie zadań domowych (za pomocą arkuszy Google, których linki są zamieszczone na stronie).

Przypominamy również o przerwie świątecznej: z tego powodu w terminie 6-17 kwietnia zostaną zamieszczone lekcje odpowiadające jednemu spotkaniu (1 zajęcia na 2 tygodnie)

10 -14.02 JAPAN WEEK

SUNSTAR, Szkoła Języka Japońskiego w Krakowie zaprasza na coroczną imprezę "JAPAN WEEK". Nawet jeśli nie jesteś uczniem SUNSTAR, serdecznie zapraszamy na to wydarzenie będące spotkaniem z unikalnym obliczem Japonii!

*Uwaga! Pewne zmiany zostały dokonane w pierwotnym planie wydarzenia. Prosimy o zapoznanie się z naszą stroną internetową przed przystąpieniem!

JAPAN WEEK PROGRAMS

★ZAPRASZAMY W DRUGIM SEMESTRZE! ★

Lekcje w drugim semestrze zaczynają się 02.03 jak zwykle o tej samej godzinie i miejscu! W przypadku, gdy nie będziesz miał możliwości uczestniczenia w dotychczasowych terminach zajęć (jak w pierwszym semestrze), możesz zmienić grupę na tym samym poziomie. Prosimy o sprawdzenie rozkładu zajęć na naszej stronie https://www.japon.pl/kopia-zapisy lub o kontakt z Hiroshi Sensei poprzez komunikator FB.

Witamy, Kanon san!

Kanon Minami san, trzecioklasistka z Liceum Ritsumeikan w Miriyamie przyjechała do naszej szkoły aby zdobyć doświadczenie z zakresu nauczania języka japońskiego. Zostaje z nami do 20 marca. Podczas swojego pobytu, Kanon san przedstawi prezentacje na temat japońskiej kultury a także będzie wspierała nauczycieli w Waszych klasach. Już od roku uczy się w liceum w Niemczech i podczas tego czasu raz odwiedziła Polskę. Zachęcamy do poznania nowej koleżanki!

Poszukujemy nowych uczniów do klubu!

Każda szkoła w Japonii posiada dodatkowe zajęcia po szkole. Dlatego my też takie posiadamy. Na wzór japońskich szkół organizujemy dla naszych uczniów darmowe koła zainteresowań, a wśród nich: tańca, mangi, chóru. Dla chętnych oferujemy również różne formy wolontariatu. Jeżeli jesteś zainteresowany oraz chciałbyś spróbować swoich sił w jednym z tych klubów gorąco zapraszamy. Po więcej informacji zapraszam pod tym linkiem: https://www.japon.pl/bukatsu

Wymiana - SKEP & KRMP

Poszukujemy uczniów do programów wymiany, które będą miały miejsce w dwóch prestiżowych liceach w Japonii: Sendai Shirayuri Gakuen High School oraz Ritsumeikan Moriyama High School.
SKEP (Shirayuri Krakow Exchange Program)
Termin i koszt:
Początek października do 22.12.2020 (czas trwania wymiany i nauki - 2 i pół miesiąca): 9100 złotych
* Koszt zawiera: bilety za cały transport, 3 posiłki dziennie, bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych miejsc, opłaty za pobyt w domu goszczącym oraz ubezpieczenie.
*Możliwość zapłaty w trzech ratach
Warunki i wymagania:  
 1. Kandydatka musi być uczennicą szkoły Sunstar,
 2. wiek kandydatki mieści się w przedziale 13-18 lat,
 3. wymagane aby kandydatka była z grupy co najmniej L4 przed 30.08,
 4. w dobrej kondycji zdrowotnej,
 5. średnia ocen ze swojej szkoły: co najmniej 3.5,
 6. rekomendacja od jednego nauczyciela języka japońskiego,
 7. zalecane aby kandydatka nie miała wykluczonych ze swojej diety produktów mięsnych i rybnych.
KRMP (Krakow Ritsumeikan Moriyama Program)
Termin i koszt:: 
 1.  Połowa września 2020 na dwa tygodnie (jeden tydzień w szkole, drugi tydzień zwiedzania: Kioto, Osaki i Tokio): 8100 zloty
 2. Połowa września do końca listopada (2 i pół miesiąca nauki): 9100 zloty
* Koszt zawiera: bilety za cały transport, 3 posiłki dziennie, bilety wstępu do wszystkich zwiedzanych miejsc, opłaty za pobyt w domu goszczącym oraz ubezpieczenie. 
*Możliwość zapłaty w trzech ratach
Warunki i wymagania:  
 1. Chłopak lub dziewczyna w wieku 13-18 lat
 2. Kandydat/kandydatka musi być uczniem/uczennicą szkoły Sunstar
 3. w dobrej kondycji zdrowotnej,
 4. średnia ocen ze swojej szkoły: co najmniej 3.5,
 5. rekomendacja od jednego nauczyciela języka japońskiego,
 6. zalecane aby kandydat/kandydatka nie miał/a wykluczonych ze swojej diety produktów mięsnych i rybnych.
Aby uzyskać więcej informacji na temat obu programów, prosimy o kontakt z Hiroshi Sensei bezpośrednio lub przez komunikator Messenger Facebook („Hiroshi Hyodo”)
Ostatecznym terminem zgłaszania swojej kandydatury i chęci uczestnictwa w wybranym programie jest 15.05.2020

Wyniki egzaminu

70% Minimum do zaliczenia

wyniki